fbpx

Yin Yoga

 

Yin Yoga pasif yapılan, bir pozun içinde minimum 3 dakika, maksimum 20 dakika kalınan fasya dokusu altında yer alan bağ dokularını esneten, duygu ve düşünceleri gevşeten, bedeni iyileştiren yogadır.
Yin Yoga bedene bir bütün olarak bakan ve evrenle bütünlüğünü bu açıdan ele alan bir başka Yoga çeşididir. Yin ve Yang, ateş ve su anlamına gelir ve şifa için vücutta bu ikisi arasında bütüncül bir denge sağlanması şarttır.
Zihin – ruh – beden bütünlüğü için bu en temel çalışmadır.

YİN YOGA SÜRECİ

Yin ve yang yoga pratiğinde yaşam enerjisidir; omurga ve çakralar boyunca akar, ellere, ayaklara, iç organlara, kısacası bedenimizdeki her yere dağılır, bedenin ötesinde bir yaşam gücüne ulaşır.

FAYDALARI 

Yin Yoga aktif yapılmaz, pozlarda kalabilmek, durabilmek önemlidir. Minumum 3 dakikadan sonra vücudumuzdaki meridyenler şifalanmaya başlar. O kadar hızlı bir yaşam sürüyoruz ki, durup dinlenmeyi bilmiyoruz, bedenimize durağan pozlarda gevşemeyi hatırlatmayı Yoga ile yapabiliyoruz. Skolyoz, fıtık, kaygılara çok iyi geliyor. Yin Yoga’da stres hormonları çalışıyor. Amerika’da iki grup arasında yapılan bir çalışmada, pasif durumda Yoga yapan grubun, daha hızlı akışta yoga yapan gruba göre çoğunlukla zayıfladığı ortaya çıkmıştır, çünkü stres hormonları yogayla azalmaktadır.
Yoga, içeriden kendine bakmaktır, kendinle yüzleşmek ve kendinle buluşmaktır. Derinleştikçe içselleştirilen bir felsefedir. Kişi kendi dönüşümüne rehberlik yapmaya başladığında Özünün tüm parçaları ile buluşur ve evrenle birleşir.

Eğitmen: Esma Güler Yıldırım Eğinlioğlu

Kayıt ve İletişim: 05524327730 & İletişim Formu

Adres: Bağdat Caddesi iskele sokak, Demirağ Çıkmazı No:10 Daire:1, Caddebostan

Tarih Saat : Her Cumartesi 9:30


    Not : Atölye gelirinden sivil toplum projelerine bağış aktarılmaktadır.

    Şimdi Ara