fbpx

Beslenme


Beslenme Atölyeleri

Beslenme, karın doyurmak veya canımızın istediğini yemek demek değildir. Her gün defalarca yaptığımız bir davranış olan beslenmenin, bizi nasıl etkilediğini konuşalım.

Sağlıklı beslenme yeterli ve dengeli olmalıdır. Yaşam boyu tüm bireylerin sağlığının korunması, iyileştirilmesi ve geliştirilmesi, yaşam kalitesinin arttırılması ve sağlıklı yaşam biçimlerinin benimsenmesi (sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite alışkanlığı, tütün kullanımının önlenmesi) amaçlanır.  Enerji yetersizliği, demir eksikliği, iyot yetersizliği, diş çürükleri, fazla kilo gibi yaşam kalitesini düşüren sorunlar varsa en aza indirilmesi, yok edilmesi gerekir.

Beslenmeye bağlı kronik hastalıklar; kalp damar hastalıkları, hipertansiyon, bazı kanser türleri, diyabet, osteoporoz vb. önlenebilir; atölyelerimizde yaşam tarzı iyileştirilir, sağlıklı besin tüketimi alışkanlığı kazandırılır, hastalıklar önlenir, yaşam kalitesi artar.

 

   


   

  Gelişim Noktası Hakkında

  Biz bir ekibiz. Birbirimizden öğreniyor, birlikte gelişiyoruz.
  Burada olduğumuz süre boyunca kendimize zaman ayırıyor, beden, ruh ve zihin farkındalığımızı geliştiriyoruz.
  Bütüncül ve multidisipliner bir yaklaşımla, kaliteli yaşam için sağlık, güzellik, beslenme, gelişim ve psikoloji alanlarında bilimsel bilgileri ve uygulamaları doktor ve uzmanlar eşliğinde bu noktada sunuyoruz.
  Burası geliştiğimiz bir nokta; herkes için Gelişim Noktası.
  Kendimizi geliştirmek, dünyamızı iyileştirmek için… Farklı disiplinlerden uzmanların tek bir yerde ailenin tüm üyelerine hizmet verdiği noktadayız.
  Hayatlarımıza anlam katmak için gelişirken, bildiklerimizi paylaşarak birlikte öğreniyoruz.

  Siz de bize katılın, Gelişim Noktası’nda buluşalım.

  Detaylı bilgi için bize ulaşın.

   

  Şimdi Ara