fbpx

Aromaterapi

Aromaterapi uygulama alanları; stres, baş ağrısı, kaygı, konsantrasyon, uykusuzluk, kronik yorgunluk, cilt problemleri, masaj, saç ve vücut bakımı ve ev bakımıdır..  

Günlük hayatta cilt bakım ürünü olarak, oda kokusu olarak, banyoda, suyla karıştırılarak, sprey olarak, masaj yağı olarak kullanılabilir. 

Vücudun ihtiyacına yönelik olarak dinlenmesini, iyileşmesini veya enerji dolmasını destekleyen oturumlar, bitkisel kaynaklardan elde edilen uçucu ve sabit yağların tedavi edici amaçla kullanım bilgisini sunar.

Derslerle birlikte katılımcılar, günlük hayatlarında kullanmak üzere ihtiyacına yönelik formüllerle tanışma deneyimi edinmiş olurlar. 

Katılımcılar günlük hayatlarında kullanabilecekleri bu ürünler sayesinde, yaratıcılıklarında artış, zihinlerinde sakinlik, enerji seviyelerinde artış, azalan stres ve artan mutluluk hissi gözlemleyebilirler. 

Aromaterapinin sırrı, kişiye uygun yağları ve kokuları onun ihtiyacına göre bir araya getirmektir. Atölyemizde, hangi kokunun kime ve neye iyi geldiğiyle ilgili bilimsel bilgiler ve 6000 yıllık geçmişten gelen kadim bilgilerden uzman eczacımız sayesinde güvenli ve etkin bir şekilde faydalanabilirsiniz. 

Aromaterapi Eğitimi İçeriği

• Aromaterapiye giriş 

• Organik ve Uçucu yağların tanıtımı

• Rahatlatıcı ve canlandırıcı yağlar

• Aromaterapi’nin kullanım alanları 

• Alandaki markalar 

• Akar sprey yapımı 

• Uzman eşliğinde etkileşimli bir süreç 

Aromaterapinin Faydaları

Aromaterapi ürünleriyle tanışarak kullanılan yağlar sayesinde sakinleşerek kendinizi daha huzurlu ve canlanmış hissedebilirsiniz. 

Yağlar vücudun kendi ağrı kesici etki mekanizmasını uyarır. 

Yapılan araştırmalarda aromaterapi yağlarının rahatsızlıkları hafiflettiği ve düzenli olarak uygulandığında hastalıkların iyileşmesine destek olduğu ifade edilmektedir. Öğrencilerle yapılan araştırmalarda huzursuz ve davranış bozukluğu görülen çocuklarda sakinleştirici etkisi gözlemlenmiştir. Kanserli hücreleri tedavi etkisi, sinir sistemini ve solunum sistemini rahatlatıcı, stresi azaltıcı, kas ve eklem ağrılarınızı hafifletici, kan basıncınızı düşürücü faydaları ile aromaterapi hayatınızda yer alabilir.

Aromaterapinin büyülü dünyasının beynimiz, vücudumuz ve ruhumuz üzerindeki etkilerini deneyimledikçe bu alana olan ilgimiz arttı ve La Vie Ancienne markasıyla işbirliğimiz başladı. Link üzerinden iş ortağımızı ziyaret edebilirsiniz.

 


    Not : Atölye gelirinden sivil toplum projelerine bağış aktarılmaktadır.

    Şimdi Ara