fbpx

Ergenlikte Beslenme

Ergenlikte beslenme, hayatın sonuna kadar devam edecek olan alışkanlıklar için bir dönüm noktası olan çocukluk ve ergenlik çağında, onların sağlıklı olmaları, iyi beslenebilmeleri, fiziksel ve zeka olarak iyi bir gelişim gösterebilmeleri için büyük önem taşır. Beslenme alışkanlıkları öncelikle aile içinde şekillenir. Okul yaşamının başlamasıyla birlikte, öğretmenler ve arkadaşlar, çocuk için ailelerinden daha fazla etkilendikleri konuma geçerler.

Uzun yıllar boyunca ‘ şişman çocuk sağlıklı çocuktur’ inanışı nedeniyle çocuklardaki şişmanlık üzerinde pek fazla durulmamıştır. Son yıllarda ise; çocukluk ve ergenlik çağında oluşan şişmanlığın hem çocukluk ve ergenlik çağında hem de yetişkinlik çağında hipertansiyon, hiperlipidemi, tip 2 diyabet ve kardiyovaksüler hastalıklar ile yakından ilişkili olduğu anlaşılmış ve durumun ciddiyeti gündeme gelmiştir. Gençlerin kendi kararlarını verdikleri bu yaşlarda sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmaları çok önemlidir.

Ergenlikte Beslenme Eğitiminin Faydaları

Ergenlikte gençler ev dışında daha çok beslenmeye başladıkları için bu hızlı büyüme döneminde gelişimlerini olumlu etkileyecek sağlıklı besin seçimlerini kendileri yapabileceklerdir. Ergenlikte beslenme atölyesi ile geleceğimiz olan çocuklarımıza ve gençlerimize sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmayı öğreterek onların yaşam boyu sağlıklı bireyler olmalarını hedefliyoruz.

Kimler Katılabilir: Ebeveynler, bakım verenler, öğrenciler ve bu konuda kendini geliştirmek isteyen herkes katılabilir.

Eğitmen: Diyetisyen Özge Yurdakul

Adres: Bağdat Caddesi İskele Sokak Demirağ Çıkmazı No:10 Daire:1, Caddebostan

Tarih Saat : Her Salı 14:00-15:30

Kayıt ve İletişim: 05524327730 & İletişim Formu

 

    Şimdi Ara