fbpx

0-3 Yaş Çocuk Gelişimi

0-3 yaş çocuk gelişimi hakkında çocuklarımızla ilgili kafamıza takılan her soruya cevap bulacağız. Gelişimlerini ve sağlığını desteklemek için neler yapmamız gerektiğini öğreneceğiz. Gelişimini engelleyecek olası riskleri ortadan kaldıracağız. Davranış problemleri ile başa çıkma yollarını konuşacağız. Takıntılarının önüne beraber geçeceğiz. Çatışmadan doğru disiplini kuracağız. Ergenlik dönemini sağlıklı atlatacağız. Çocukluk dönemi korku ve endişelerinin yerini neşeye bırakacağız. Okula uyum sürecini destekleyecek, okula giderken ağlamayacak keyifle okul yolunu tutmasını sağlayacağız. Tuvalet eğitimini beraber tamamlayacağız. Çocuklarımızla cinsel gelişimleri hakkında konuşur hale gelecek ve onları çok daha rahat koruyacağız. 0-3 yaş çocuk gelişimi birlikte destekleyelim. Detaylı bilgi için bize ulaşın.

Ebeveyn Danışmanlığı Atölyesi

Anne, baba-çocuk arasındaki sağlıklı iletişimi sağlayacak daha az çatışacağız. Annelerin doğum sonrası ihtiyacı olan bilgileri aktaracak, değişen kadın bedeni ve kadın sağlığı hakkında konuşacak bilgi paylaşımı yapacağız. Kardeşler arası doğru yaş aralığını öğrenecek ve kıskançlığı en aza indireceğiz. İdeal annelik-babalık kavramlarını tartışacağız ve en uygun anne-baba tutumunu kavrayacağız. 

Çocuk Gelişimi Uzmanı kimdir?

0-18 yaş grubu normal gelişim gösteren, özel gereksinimli, akut ve kronik hastalığı olan, korunmaya muhtaç, mülteci, sığınmacı, göçmen veya risk altındaki çocukların zihinsel, motor, fiziksel, sosyal, duygusal, öz bakım gibi tüm gelişim alanlarına yönelik bilgilendirme, tarama ve değerlendirme yapar.
Çocuğunuzun gelişirken, fiziksel, duygusal ve davranışsal özelliklerinin değerlendirilmesini sağlar.
Anne karnından itibaren kazanılmaya başlanan beceriler olan gelişim basamaklarına göre çocuğunuzun yaşına göre beklenen davranışlarının standart araçlarla kontrolünü yapar.
Eğer gelişimle ilgili bir risk durumu söz konusu ise hekime yönlendirmesi yapılır. Her bebek ve çocuk gelişimsel açıdan değerlendirilmelidir. Olası bir risk görüldüğü zaman erken müdahale için sık aralıklarla değerlendirme yapılmalıdır. Gelişimsel değerlendirme için her zaman bir sağlık sorununa gerek yoktur, amacımız sağlıklı gelişimin sürdürülebilmesi ve olası risklerin önüne geçebilmektir.

Eğitmen: Çocuk Gelişimi Uzmanı Leyla Ecem Yurtsever

Adres: Bağdat Caddesi İskele Sok, Demirağ Çıkmazı No:10 Daire:1, Caddebostan

Tarih Saat: Her Salı 11:00

Kayıt ve İletişim: 05524327730 

 


    Not : Atölye gelirinden sivil toplum projelerine bağış aktarılmaktadır.

     

    Şimdi Ara