fbpx

0-12 Ay Beslenmesi

0-12 Ay Bebek beslenmesi konusunda amaç, normal, sağlıklı büyüme ve gelişmeyi sağlamaktır. 0-12 Ay Bebek beslenmesi devamlı bir gelişme durumunda olmaları, günlük yiyecekleri arasında besinlerin uygun miktar ve oranda bulunmasını gerektirmektedir. Çocukların yaşam süresinin değişik dönemlerinde gelişme hızı farklı olduğundan, değişik beslenmeye ihtiyaç gösterirler. Böylece 0-12 ay beslenmesi çocuklarda günlük beslenme programı yaş, cins ve günlük ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak hazırlanmalıdır.

GEBE VE EMZİREN ANNE BESLENMESİ

Bir kadının hayatının belki de en güzel evresi olan gebelik ve emzirme sürecinde beslenme çok önemlidir. Hamileyken ve emzirme sürecinde dengeli beslenmek, sağlıklı kalmanıza ve bebeğinize gelişirken ihtiyaç duyduğu besinleri sağlamaya yardımcı olur.Çünkü zihinsel ve bedensel gelişimi özellikle gebelik döneminde gerçekleşmeye başlamaktadır. Detaylı bilgi için bize ulaşın.

EMZİKLİLİKTE BESLENME

Büyümenin en hızlı olduğu yenidoğan döneminde bebeğin yaşantısında en önemli konu beslenmedir. Anne sütü bebeğin hem sağlıklı olması, tüm besin öğeleri gereksinimlerini karşılaması, kolaylıkla sindirilebilir ve enfeksiyonlara karşı koruması açısından yeri doldurulamaz bir besindir. Anne sütü doğumdan sonraki ilk yarım-bir saatlik süre içinde ve başka hiçbir ek besin, su dahil, verilmediğinde bebekler için en ideal besindir.

Eğitmen: Diyetisyen Özge Yurdakul

Kayıt ve İletişim: 05524327730 & İletişim Formu

Adres: Bağdat Caddesi Demirağ Çıkmazı No:10 Daire:1, Caddebostan

Tarih: Her Cumartesi 13:00 – 14:00

     

    Not : Atölye gelirinden sivil toplum projelerine bağış aktarılmaktadır.

     

    Şimdi Ara